iran-plasticsurgery

محصولات كلينيك بتن ايران - 2

چكش اشميت Schmidt Hammer چيست؟

چكش اشميت يكي از رايج ترين و پرمصرف ترين ابزارهاي ضربه زني است، كه در صورت استفاده صحيح مي تواند وسيله اي با ارزش باشد. اما بي دقتي و استفاده بدون تشخيص پارامترهاي موثر ميتواند به نتايج نادرستي منجر گردد. چكش اشميت روشي سريع و كم هزينه و غيرمخرب هم در آزمايشگاه و هم در محل ميباشد . از چكش اشميت براي ارزيابي قسمت‌هاي مشكوك بتن نيز مي‌توان استفاده كرد. هم چنين مي‌توان با استفاده از چكش اشميت، ويژگي‌هاي دو قسمت مختلف از بتن را با هم مقايسه كرد. هنگامي كه چكش اشميت بر سطح بتن فشرده مي‌شود، پلونگر يا لاستيك سر چكش با فشار كه از سوي بتن به خاطر خاصيت ارتجاعي‌اش بر آن وارد مي‌شود، به عقب بازمي‌گردد. اين نيرو و انرژي وارد شده به چكش اشميت اندازه گيري مي‌شود و با استفاده از ثابت‌هاي خاص، مقاومت بتن و ديگر ويژگي‌هاي آن اندازه گيري مي‌شود. به طور كلي مي‌توان گفت كه بتني كه داراي مقاومت و سختي كمتري است، انرژي بيش‌تري را جذب مي‌كند و ارتجاع آن كم‌تر است. در مقابل بتني كه داراي مقاومت بالا و سختي زياد است، بيشتر انرژي را به چكش اشميت بازمي‌گرداند. چكش‌هاي اشميت داراي نموداري بر روي بدنه‌ ي خود هستند كه هم‌زمان ميزان مقاومت بتن را نشان مي‌دهند. يعني در همان زمان آزمايش مقاومت بتن مشخص مي‌شود و ديگر نيازي به محاسبات ديگري نيست.  آزمايش چكش اشميت بر پايه اين نكته بنا شده كه قابليت ارتجاعي يك جرم الاستيك به سختي سطح آن جرم (در اين جا بتن) بستگي دارد.

 

واتراستاپ WaterStop چيست ؟

 

آب‌ بند يا واتر استاپ ( Waterstop ) عنصري مورد استفاده در سازه‌ هاي بتن است كه براي جلوگيري از نفوذ مايعات (مخصوصا آب) در مفاصل و درزهاي آن تعبيه مي‌شود. در توليد واتراستاپ‌ها از مواد مختلف و گسترده ‌اي استفاده مي‌شود كه هر كدام داراي ويژگي‌هاي خاص خود مي‌باشند. بنا به نيازهاي مورد نظر در هر سازه، جنس واتر استاپ مورد نظر انتخاب مي‌شودنحوه‌ ي عملكرد و كاربرد واتر استاپ‌ها به اين صورت است كه آن‌ها طول مسير جريان و حركت آب و يا مايعات ديگر را طولاني مي‌كند تا آب نتواند نفوذ كند. همه‌ ي واتر استاپ‌ها معمولا داراي آج هستند كه باعث چسبندگي و افزايش طول مسير آب مي‌شود. نوارهاي آب‌ بند كننده واتراستاپ بايد داراي انعطاف ‌پذيري زياد بوده تا با ابعاد و حجم سازه‌هاي بتني و با پيچيده شدن نوع مقاطع و شرايط اجرا تغيير شكل يافته و متناسب با ابعاد و اندازه‌ هاي سازه از نظر ضخامت، پهنا، نوع آج‌ها و تغييرات حفره و ... طراحي گردند. از جمله مهمترين ويژگي‌هاي كيفيتي واتراستاپ درصد ازدياد طول، مقاومت كششي و سختي آن بوده كه بايد با الزامات استاندارد مطابقت داشته باشد و همچنين ماندگاري واتراستاپ در شرايط مختلف از جمله محيط‌ هاي قليايي حائز اهميت است و بايد مورد توجه قرار گيرد، در غير اين‌ صورت واتراستاپ در محيط قليائي بتن كيفيت خود را به سرعت از دست داده و دچار تغيير حالت گشته و منجر به نشت و بروز ساير مشكلات كيفي نظير ترك‌ خوردگي و نشست تكيه‌ گاهي سازه و ... مي‌گردد .

 

تست التراسونيك بتن چيست ؟

تست التراسونيك يا تست سرعت پالس هاي التراسونيك يك از انواع آزمايش هاي غير مخرب براي سنجش ميزان همگني و مقاومت بتن مي باشد. با انجام آزمايش التراسونيك بتن ما مي توانيم ضمن ارزيابي كيفي مقاومت بتن، به كيفيت دانه بندي در بتن در قسمت هاي مختلف و همچنين منحني دانه بندي بتن دست پيدا كنيم. اين آزمايش هم چنين نشان مي دهد كه آيا ناپيوستگي هايي مانند ترك و غيره در بتن وجود دارد يا خير. در صورت وجود ناپيوستگي و ترك در بتن، به وسيله‌ ي اين آزمايش مي توانيم عمق ترك هاي موجود را تخمين بزنيم.  

 

 

 

بتن متخلخل يا اسفنجي چيست ؟

بتن متخلخل يك واژه است و طبق تعريف، ماده اي است با اسلامپ صفر كه اجازه مي دهد آب از آن عبور كند منابع آب زيرزميني را تغذيه كند و مواد تشكيل دهنده آن سيمان پرتلند، سنگدانه درشت، مقدار كم يا فاقد ريزدانه،آب و مواد افزودني مي باشد. اين عناصر در نهايت بتن سخت شده با حفرات مرتبط را توليد مي كنند. طول عمر خدمت دهي روسازي متخلخل حاوي سنگدانه هاي درشت، حدودا 50-30 % بيشتر از روسازي معمولي است . دانه بندي و اندازه سنگدانه هاي درشت، نسبت آب به مواد سيماني و ميزان تراكم، بر اندازه حفرات اثر ميگذارند و معمولا 8-2 ميليمتر هستند. معمولا براي ساخت بتن متخلخل از درشت دانه هاي با اندازه يكسان استفاده مي شود كه ميتوان به راحتي به درصد حفرات بيش از 15 %رسيد. اين طرح هاي اختلاط عمدتا داراي نفوذپذيري بالا و مقاومت ناكافي مي باشند. اندازه سنگدانه، دانه بندي و مقدار سنگدانه مصرفي در مخلوط بتن متخلخل، همگي از عوامل تاثير گذار بر مقاومت فشاري بدست آمده مي باشند. افزايش مقدار خمير سيمان به معناي افزايش مقاومت كلي مخلوط بتن متخلخل مي باشد. افزايش در سطح خمير سيمان، مي تواند به راحتي از طريق استفاده از سنگدانه ريز بدست آيد. با استفاده از سنگدانه ريز، سطح مخصوص سنگدانه ها بيشتر شده و خمير سيمان سطح گسترده تري از سنگدانه ها را پوشش مي دهد. نتايج نشان داد كه نسبت آب به سيمان بهينه 0.32 تا 0.34 مي باشد. مشخصات خمير سيمان در بتن متخلخل تنوع گسترده اي نسبت به بتن معمولي دارد. خمير سيمان استفاده شده در بتن متخلخل بايد چسبندگي و عدم رواني بالايي داشته باشد.

 

 

 

 

فوم بتني چيست؟

فوم بتن (concrete foamed ) يا بتن سبك به عنوان مصالحي كه چگالي آن بطور قابل ملاحظه اي از بتن معمولي پايين تر است ميتواند نقش موثري در كاهش وزن ساختمان ها، به ويژه در قسمت غيره سازه اي داشته باشد. فوم بتن پوششي ست سبك و مقاوم كه براي مصارف گوناگون در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد. از مهمترين و گسترده ترين موارد كاربرد فوم بتن, كف سازي طبقات ساختماني ست. اجراي فوم بتن با استفاده از دستگاه فوم بتن با سرعت بالايي انجام ميشود و بعد از اتمام كارهاي تاسيساتي ميتوان كف همه طبقات ساختمان را با آن پوشاند. به جاي پوكه ريزي در كف, استفاده از تركيبات فوم بتن باعث سبك سازي كف شده و عايق بندي حرارتي و صوتي كف ساختمان را انجام ميدهد. يكي ديگر از موارد استفاده از فوم بتن ساخت ديوارهاي يكپارچه در انواع سالن ها, سردخانه ها, گرم خانه ها و … ميباشد.

 

 

ماستيك چيست؟

ماستيك محصولي است كه از آن براي آب بندي استفاده مي‌شود. يكي از ويژگي‌هاي مهم و مثبت ماستيك‌ها اين است كه پس از كيورينگ نيز حالت انعطاف پذير خود را حفظ مي‌كند. هم چنين از اين محصول بر روي سطوحي از جنس ديگر نيز قابل استفاده است. بر روي سطوحي از چوب، آلومينيوم، شيشه و سنگ مرمر نيز مي‌توان از ماستيك استفاده كرد. برخي پيمان‌ كاران از ماستيك به عنوان نوعي اتصال دهنده استفاده مي‌كنند. به طور مثال از آن براي اتصال پنجره‌ها به سازه‌ي اصلي ساختمان استفاده مي‌شود. ترك‌هاي موجود در حمام و دستشويي را مي‌توان به وسيله‌ي ماستيك پر كرد تا از درز آب و رطوبت جلوگيري شود. در كف ‌پوش‌ها و كف بام نيز از محصولات مختلف و متنوع ماستيك‌ها مي‌توان براي درزگيري و آب بندي بتن استفاده نمود. از انواع ماستيك ها مي توان به ماستيك پايه قيري، ماستيك درزبندي بتن، ماستيك گرم، ماستيك پلي يورتان اشاره كرد. ماستيك‌ها معمولاً چيزي در حدود ۵ سال عمر دارند و پس از آن بايد جايگزين شوند تا كيفيت مطلوب و مورد نظر از بين نرود. ضروري است كه پيش از قرار دادن ماستيك در سطح مورد نظر، آن سطح كاملاً خشك و تميز باشد.

 

دوغاب چيست ؟

دوغاب يك محصول اختلاطي است كه به دليل رواني زياد عموما براي پر كردن فضاهايي كه امكان دسترسي به آنجا وجود ندارد و همچنين آب بندي آن نقاط مد نظر است مورد استفاده قرار ميگيرد. پر كردن درز لاي كاشي هاي حمام و دستشويي و سراميكها كاربرد عمومي استفاده از آن است. اما استفاده از آن براي آب بندي تونلها و متروها و همچنين اطراف لوله هاي گاز ميدانهاي حفاري استفاده صنعتي و خاص دوغاب ميباشد. طرح اختلاط موارد استفاده دوغاب براي هر كدام از كاربردهاي بالا متفاوت ميباشد. دوغاب به‌طور عمومي به سوسپانسيون‌هاي با ويسكوزيته نسبتا بالا گفته مي‌شود. يك دوغاب مي‌تواند آميزه‌اي باشد به‌ صورت زير: مخلوطي از آب و سيمان. در كارهاي درز ها مخلوط آن سيمان سفيد و پودر سنگ و آب ميباشد. اين اختلاط در كاربردهاي صنعتي افزودني هاي ديگري را طلب ميكند.

 

سيمان چيست ؟

اولين بار در تاريخ بشر كاري كه در زمينه تهيه مخلوط مصنوعي از سنگ آهك و خاك رس براي تهيه  سيمان ( آهك آبي ) صورت گرفت ، در كشور فرانسه و توسط ويكات در ابتداي قرن نوزدهم بود . ويكات، سنگ آهك و خاك رس را با هم مخلوط كرد و سپس به همراه آب اين مخلوط را آسياب نمود و دوغاب حاصله را پخت. با توجه به مشخصه فوق سيمان مي تواند داراي تركيبات متفاوتي باشد و اصولا جزو ملات هاي آبي محسوب مي گردد . ملات هاي آبي از دوران گذشته شناخته شده بودند . از جمله اين ملات ها آهك است كه مصري ها و يوناني ها با مخلوط كردن آن با خاكستر آتشفشاني ، خاك آجر و آب به نوعي آهك آبي دست مي يافتند كه خاصيت سخت شدن و فشار پذيري  داشت . با به كار بردن اين ساروج رومي ها توانسته اند ساختمان هاي عظيمي بسازند كه هنوز بقاياي آن ها پس از گذشت چند هزار سال پا بر جا و قابل مشاهده باشد .

 جهت مشاهده محصول و اطلاع از نحوه خريد و قيمت محصولات بتن مي توانيد با مشاوران فني كلينيك بتن ايران در ارتباط باشيد و يا با شماره هاي زير در تماس باشيد .


021-45872

 

021-44604438


021-44464877


021-44549511


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۵:۳۱ توسط:admin موضوع:

محصولات كلينيك بتن ايران - 1

شاتكريت چيست؟

بتن پاشي، اسپري كردن بتن يا شاتكريت (به انگليسي shotcrete؛ مركب از دو كلمه‌ ي shot و concrete) است. معني شاتكريت را مي توان  به معني پاشيدن بتن يا شات كريت نام برد و فرآيندي است كه در آن مخلوط بتن به صورت اسپري شده به محل مورد نظر پاشيده مي‌شود. هدف از انجام دادن چنين پروسه‌ اي، اين است كه محصول نهايي ما، مقاومت بالا و نفوذپذيري كمي داشته باشد. يكي از ويژگي‌هاي اصلي بتن كه هميشه عنوان مي‌شود، شكل‌پذيري بالاي آن است ( البته ممكن است تصورش را نمي‌كرديد كه بتن تا اين حد انعطاف‌پذير باشد ) و در واقع شاتكريت يا بتن پاششي يكي از بهترين استفاده‌ هاي ما از اين ويژگي منحصر به فرد بتن مي‌باشد. در پاسخ به اين سوال كه بتن شاتكريت يا بتن پاششي چيست مي توان گفت اين نوع بتن براي تعمير سازه هاي موجود و همچنين كارهايي كه به قالب بندي نياز ندارد و يا شكل هاي پيچيده با ضخامت كم مورد استفاده قرار مي گيرد. عموما براي پوشش داخلي تونل ها و تانك ها و مخازن بتن پيش تنيده كاربرد دارد و از مصارف ديگر آن براي پايدار كردن صخره هاي سنگي شيب دار، پوشش دادن صفحات فولادي به منظور ايجاد سپر ضد آتش مي توان نام برد. بتن پاشي يا شاتكريت به فرآيند اجراي بتن با فشار هوا و سرعت بالا بر روي سازه يا سطح اطلاق مي شود. در اين روش بتن متشكل از سيمان، ماسه و سنگدانه به صورت لايه اي متراكم خود نگهدار و باربر بر روي سطح قرار مي گيرد. سرعت بالاي شاتكريت باعث فشرده شدن بتن به صورت ديناميكي مي شود.

 

ژل ميكروسيليس چيست؟

ژل ميكروسيليس يا ميكروسيليس ژل شده يا مكمل بتن نوعي افزودني بتن اصلاح شده پيشرفته بر پايه روانسازهاي بتن، ميكروسيليس، سيليس و الياف پلي پروپيلن مي باشد از اين ژل براي ساخت انواع بتن توانمند،‌ بتن آب بند، ‌بتن نفوذ ناپذير و بتن با دوام مورد استفاده قرار ميگيرد . ژل ميكروسيليس در واقع همان سيستم دوده سيليسي و فوق روان كننده بصورت خميري شكل و آماده مصرف ميباشد كه ضمن دارا بودن قابليت افزايش مقاومت هاي شيميايي و مكانيكي بتن، مسايل و مشكلات سيستم دو جزيي دوده سيليسي + فوق روان كننده را هم بطور اساسي حل كرده است. در شرايط آب و هوايي مهاجم نظير مناطق ساحلي و مناطق كويري نياز به مواد افزودني وجود دارد كه بتن را نفوذ ناپذير كند و جذب آب بتن را كاهش دهند كه استفاده از ماده افزودني ژل ميكروسيليكا يا مكمل بتن راهكار ايده آلي است . كه علاوه بر وجود دوده سيليس و الياف پلي پروپيلن در ساختار خود كه به تنهايي موجب بهبود خواص بتن خواهند شد، و همچنين ‌داراي روان كننده در فرمولاسيون خود مي باشد كه در نتيجه علاوه بر رواني بتن موجب كاهش آب مصرفي بتن نيز خواهد شد كه به اين ترتيب موجب افزايش مقاومت هاي بتن و خواص ويژه آن خواهند شد.

 

ضد يخ بتن چيست ؟

ضد يخ هاي بتن مواد شيميايي هستند كه به منظور پايين آوردن نقطه انجماد فاز مايع به آب اختلاط بتن اضافه مي گردند. اولين راه حل گرم كردن مصالح و خصوصاً آب مصرفي در بتن است. البته اين روش تقريباً ناكارآمد بوده و صرفاً نيروي زيادي را مي‌طلبد. براي دومين راه حل مي‌توان استفاده از مواد تسريع كننده را در نظر گرفت. اين مواد موجب افزايش سرعت هيدراتاسيون و بالا رفتن دماي حاصل از هيدراتاسيون مي‌شود. مقاومت بتن در سنين اوليه نيز افزايش مي‌يابد.سومين راه حل و بهترين آن استفاده از ضد يخ بتن مي‌باشد ( براي مثال مشخصات MTO ANTIFREEZ را مطالعه كنيدزيرا يك ضد يخ بتن خوب با تسريع در روند هيدراتاسيون ، سرعت گيرش اوليه بتن را بالا برده و در نتيجه ميزان آب اشباع در بتن را كاهش مي دهد ، از طرفي نقطه انجماد آب موجود در بتن را پايين آورده و به همين علت شرايط بند 2 را نيز برآورده مي‌كند و بهترين راه براي آن استفاده از ضد يخ بتن مي‌باشد.
بتني كه در هواي سرد ريخته مي‌شود تنها در صورتي داراي مقاومت و دوام لازم براي رعايت الزامات سرويس مدنظر مي‌باشد، كه به صورت مناسبي توليد، ريخته و محافظت شود.

ديرگير كننده بتن چيست ؟
مواد افزودني ديرگير كننده بتن مواد آلي و يا تركيبي از مواد آلي و معدني هستند كه براي حفظ كارايي بتن و يا ملات تازه به مخلوط اضافه مي شوند. رعايت دقيق دستورالعمل هاي سازنده و دقت در اندازه گيري مقادير مصرفي از اهميت بالايي برخوردار است، زيرا همواره خطر عدم گيرش ناشي از مصرف بيش از اندازه افزودني هاي كندگير كننده بتن وجود دارد.دما مهمترين عامل محيطي است كه بر عملكرد ديرگير كننده بتن تاثير مستقيم دارد. اصولا، يكي از دلايل توصيه مصرف كندگير كننده، مقابله با مشكلات بوجود آمده در هواي گرم مي باشد. رطوبت، سرعت وزش باد، ماشين آلات و تجهيزات توليد و انتقال بتن، زمان حمل، و مهارت نيروهاي اجرايي از ديگر عوامل تاثير گذار در عملكرد افزودني‌هاي كندگير كننده مي باشند. بعنوان مثال مقدار مصرف كندگير كننده بتن در ساعات مختلف روز و شب متفاوت خواهد بود.

 

گروت چيست ؟

گروت مخلوطي از مواد سيماني و آب، همراه با يا بدون سنگدانه مي‌باشد كه آب موجود در آن به حدي زياد است كه اين ماده كاملاً جاري مي‌شود. معمولاً ميان گروت و مورتار (ملات) به اشتباه تفاوتي قائل نمي‌شوند و از اسامي آن‌ها به جاي يكديگر استفاده مي‌كنند. در حالي گروت و مورتار تفاوت‌هاي زيادي با هم دارند. گروت نيازي به وجود سنگدانه ندارد، در حالي مورتار بايستي داراي سنگدانه‌ي مناسب باشد. گروت كاملاً مي‌تواند جاري شود و رواني زيادي دارد، در حالي كه مورتار اين گونه نيست. از گروت براي پر كردن فضاهاي خالي استفاده مي‌شود، در حالي كه مورتار براي چسباندن به كار مي‌رود.

از گروت براي پر كردن فضاهاي خالي و تخلخل‌هايي كه در عناصر مختلف ساختماني ممكن است وجود داشته باشد، استفاده مي‌شود. مخلوط كردن و تهيه‌ي گروت معمولاً ساده است و اگر به مقدار خيلي زيادي مورد نياز نباشد، در همان محل پروژه انجام مي‌شود. اما اگر مقدار گروت مصرفي زياد باشد، سفارش به كارخانه‌هاي مربوطه داده مي‌شود و گروت را با قيمت مناسب در آنجا تهيه خواهد شد.
گروت‌ها انواع مختلفي دارند كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به گروت اپوكسي، گروت سيماني يا پايه سيماني، گروت‌هاي پليمري و گروت‌هاي منبسط‌ كننده اشاره كرد. انتخاب نوع گروت مورد استفاده در هر موقعيت، بستگي به مطابقت و همزيستي گروت مورد نظر با ديگر مواد موجود دارد. با در نظر گرفتن اين شرايط و ويژگي‌هاي مختلف هر نوع، گروت مورد نظر انتخاب مي‌شود.

 

چسب بتن چيست ؟

 

يكي از افزودني هاي پر اهميت صنعت بتن، چسب بتن است. از جمله مصارف چسب بتن مي توان به ترميم بتن،آب بندي، ترميم بافت هاي قديمي بت، افزايش مقاومت بتن، جلوگيري از ترك بتن، افزايش خواص شيميايي و مكانيكي و ... اشاره كرد.چسب هاي بتن به دو دسته اپوكسي و لاتكس (پليمري) قابل تقسيم هستند.همه ي چسب ها يا شامل پليمر هستد يا هنگام واكنش شيميايي حاصل مي شوند.پليمر ها موجب چسبندگي چسب ها مي شوند.
چسب اپوكسي از پليمريزاسيون دو جزء اوليه رزين و سخت كننده ايجاد مي شود.هنگام تركيب رزين با كاتاليست پخت آغاز مي شود. در فرآيند پخت زنجيره هاي مولكولي واكنش داده و حرارت ايجاد مي شود. بيشترين مصرف چسب بتن در  تعميرات بتن هاي فرسوده است.در ترميم بتن هايي .براي افزايش چسبندگي بتن به بافت قديمي از چسب هاي بتن استفاده مي شود. چسب بتن به دليل خاصيت ضد آب در نماسازي روي بتن قديمي و آب بندي استفاده مي شود.

 

ترميم كننده بتن چيست ؟

 

بتن يك ماده مقاوم است كه از استحكام و دوام بالايي برخوردار است . اما بر روي همين ماده مقاوم عوامل مختلفي وجود دارند كه بر روي بتن تاثير مي گذارند و موجب تخريب بتن مي شوند . ايجاد خرابي در سازه هاي بتني استحكام آن را كاهش مي دهد. به منظور جلوگيري از اين رويداد بايد با ترميم كننده بتن به تعمير و ترميم بتن بپردازيم . ترميم بتن زماني امكان پذير است كه مقاومت بتن 85 درصد مقاومت طراحي بتن باشد. وقتي مقاومتي كمتر از 85 درصد طراحي داشته باشيم از ميزان مقاومتي كه سازه به آن نياز دارد برخوردار نيستيم يعني سازه نياز دارد كه مقاوم سازي سازه هاي بتني شود. مرز ترميم و مقاوم سازي مقاومت 85 درصد است. چسب لاتكس لايه پيوندي براي ترميم كننده هاي الياف دار بتن
اين چسب وظيفه اتصال دو سطح قديم و جديد در عمليات ترميم كننده الياف دار بتن را به عهده دارد.

 

هاردنر بتن چيست ؟

 

بتن در حالت عادي سخت و محكم است، اما هميشه نه. در برخي از كف‌پوش‌هاي بتني، خصوصا آن‌هايي كه بيشتر در معرض سايش و اصطكاك قرار دارند، كف‌پوش خيلي زود دچار فرسايش مي‌شود. براي اين كه چنين كف‌پوش‌هايي عمر و دوام بالاتري داشته باشند، از مواد افزودني‌اي استفاده مي‌شود كه به آن‌ها هاردنر بتن گفته مي‌شود. هاردنر بتن در انواع مختلف و به شكل محلول در آب در بازار موجود است. با اضافه كردن اين مايعات سيليكاتي به سطح بتن خصوصا كف ساز صنعتي، باعث سخت‌تر شدن و بالا رفتن دوام بتن مي‌گردد. هاردنر بتن اگر به صورت مناسب انتخاب شود و اجراي آن دقيق و بر اساس آيين‌نامه‌هاي موجود باشد، مي‌تواند بهبود قابل توجهي در مقاومت بتن در برابر واكنش‌هاي شيميايي و فرسايش ايجاد كند. هم چنين دوام و عمر بتن در مقايسه با بتني كه در آن از هاردنر استفاده نشده، جهش قابل توجهي فراهم مي‌آورد. برخي كف‌پوش‌ها در اثر گذشت زمان دچار تغييرات ظاهري و رنگي مي‌شوند. هاردنر از بروز چنين تغييرات و زردرنگ شدن كف‌پوش يا بي‌رنگ شدن آن جلوگيري مي‌كند. انواع ديگر هاردنر بتن نيز به شكل پودري موجود است كه بايد پيش از استفاده در آب حل شوند. نسبت هاي آب به پودر مخلوطي در دستورالعمل هاي ارائه شده توسط كارخانه هاي توليد كننده اين مواد آمده است

 

كرگيري ( Core ) بتن چيست؟

 

كرگيري بتن (كر به معناي هسته core) به عمليات ايجاد يك حفره يا خارج كردن قسمتي از بتن به شكل استوانه‌اي گفته مي شود. كرگيري در واقع يكي از روش هاي مختلف برش و مغزه گيري از بتن تقويت شده يا بتن معمولي مي باشد. كرگيري بتن بر روي بتن هاي مسلح و غير مسلح نيز انجام مي شود. اما به خاطر ماهيت متفاوت آن ها، تفاوت هايي نيز ميان اين دو عمليات وجود خواهد داشت. كرگيري از بتن مسلح به مراتب سخت تر و پيچيده تر است و انجام اين عمليات زمان بسيار بيشتري را نسبت به بتن معمولي مي طلبد. همچنين در اين مورد روش هاي كرگيري بتن محدودي نيز وجود دارد كه كمي ما را محدودتر مي كند. اما در مورد بتن معمولي و غير مسلح اين گونه نيست. كرگيري در بتن غير مسلح آسان تر و با سرعت بسيار بالاتري صورت مي پذيرد. همچنين در مورد انتخاب روش كرگيري نيز كار ما راحت تر است چرا كه گزينه هاي بيشتري پيش روي ماست و از تنوع بالايي برخوردار است.

 

  جهت مشاهده محصول و اطلاع از نحوه خريد و قيمت محصولات بتن مي توانيد با مشاوران فني كلينيك بتن ايران در ارتباط باشيد و يا با شماره هاي زير در تماس باشيد .


021-45872

 

021-44604438


021-44464877


021-44549511


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۴:۴۲ توسط:admin موضوع:

جراحي زيبايي پلك مناسب چه كساني است ؟

جراحي زيبايي پلك

 

در افراد مسن و ميان سال افزايش سن در پلك بالا باعث تورم و آويزان شدن پوست و ايجاد چين پوستي ميباشد كه گاهي با شلي و آويزاني عضله چشم و بيرون زدگي چربي همراه است. كه در اين حالت پلك بالا پف آلود مي شود . وجود بعضي از بيماريها مانند بيماري تيروئيد پر كاري و كم كاري ها مصرف الكل و كشيدن سيگار اين حالت در سنين پايينتر بوجود مي آيد .  در پلك پايين فقط چربي ها بيرون مي زنند و باعث پف پلك مي شوند ولي در سنين بالاتر پوست شل و چروك مي شود. عضله پلك استحكام خود را از دست مي دهد ومحل اتصال پوست و عضله ي پلك به حدقه چشم به سمت پايين نزول مي كند . عمل جراحي پلاستيك پلك يك عمل سر پايي است كه در مراكز جراحي محدود و بدون بيهوشي قابل انجام است . در 90 % بيماران جراحي پلك فوقاني برداشتن پوست اضافه و لايه باريكي از عضله كافي است در پلك هاي پف آلود برداشتن كمي از چربي ها لازم باشد اما برداشتن بيش از حد چربي مخصوصا در حدقه هاي برجسته باعث گود رفتگي چشم مي شود محاسبه دقيق ميزان برداشتن پوست و بر اساس اصول زيبايي شناسي براي رسيدن به نتيجه ايده آل ضروري است و نيز حفظ و ايجاد تقارن . انجام اين عمل به ظاهر ساده توسط پزشكاني كه بدون مطالعه و محاسبه دقيق و با تصور آسان بودن اين عمل را انجام مي دهند باعث عوارض زير مي شوند : باز ماندن چشم در حالت خواب به خاطر زياد برداشتن پوست كه منجر به خشكي چشم و عوارض آن مثل كاهش ديد مي شود . باقي ماندن چين به دليل كم برداشتن پوست كه با عمل مجدد اصلاح مي شود . خوشبختانه اين عمل در صورت انجام توسط جراح ماهر و با تجربه نتيجه مطلوب و رضايت بخش نتيجه خوبي دارد . برش جراحي معمولا خيلي خوب جوش مي خورد و بخيه ها ظرف حداكثر يك هفته كشيده ميشود . و كبودي و ورم ظرف مدت 1 تا 3 هفته از بين مي رود بهترين روش جلوگيري از عدم تقارن علامت گذاري دقيق قبل از عمل و برداشتن پوست بر اساس الگوي علامت گذاري شده است . برداشتن پوست با تيغ جراحي ليزر يا امواج راديويي انجام مي شود . استفاده از ليزر شايد تا حدي ورم كبودي را كاهش دهد اما بر روي نتيجه عمل زيبايي پلك اثر مطلوبي ندارد  ضمن اينكه متمركز كردن اشعه ليزر بر روي خط برش احتياج به مهارت و ظرافت زيادي دارد كه صرفا در طي زمان و با كسب تجربه به دست مي آيد . وقتي براي اصلاح پلك برش داده مي شود مي توان همزمان ابروها را هم چند ميلي متر بالا كشيد و يا عضله اخم را از همان برش قطع كرد . اما بالا كشيدن ابرو ها و رفع كامل اخم احتياج به عمل جراحي جداگانه اي دارد كه به آن ليفتينگ پيشاني مي گويند . در پلك تحتاني در بيشتر موارد كه فقط چربي ها بيرون زدگي دارند برش در پشت پلك و روي ملتحمه ( مخاط قرمز رنگ داخل پلك ) داده مي شود و چربي ها يا برداشته مي شود يا و يا از چربي هاي بيرون زده شده براي پر كردن گودي زير چشم استفاده مي شود . در موارد نادر به دليل شلي پوست پلك برداشتن پوست پلك ضروري است . برداشتن پوست بدون دوختن تاندون گوشه خارجي چشم به حدقه باعث عارضه افتادگي پلك تحتاني ميشود كه اصلاح آن بسيار دشوار و بعضا غير ممكن مي شود . اين عمل صرفا توسط جراحان با تجربه انجام مي گيرد متاسفانه بعضي پزشكان غير متخصص و نا آگاه از اصول جراحي پلاستيك اقدام به برداشت پوست اضافي پلك مي كنند و پلك تحتاني افتادگي پيدا مي كند و ظاهر بيمار نازيبا مي شود . چروكهاي پلك تحتاني هم با عمل جراحي معمول پلك تحتاني بهبود نمي يابد و درمان آنها استفاده از ليزرهاي لايه بردار است كه بايد توسط متخصص پوست با مهارت و تجربه در ليزر انجام گيرد تا نتيجه خوبي از آن حاصل شود . آموزش جراحي پلك صرفا در برنامه آموزشي پزشكان فوق تخصص جراحي پلاستيك و متخصصين چشم پزشكي كه دوره فلوشيپ اكولو پلاستيك  (پلاستيك چشم ) را گذرانده اند وجود دارد . اما تصور ساده بودن عمل باعث شده كه متخصصين بسياري از رشته هاي غير مرتبط و حتي بعضي پزشكان عمومي هم در مطب اين عمل را انجام دهند . براي رسيدن به نتيجه مطلوب از تخصص پزشكي كه براي عمل حساس بلفارو پلاستي به وي مراجعه كرديد مطمئن شويد سرعت برگشت تغييرات بعد ازعمل نسبت به ساير اعمال جراحي بسيار كمتر و نتايج عمل تا چندين سال و گاهي چند دهه باقي مي ماند.

جهت اطلاعات بيشتر مي توانيد به سايت http://www.iran-plasticsurgery.ir/ مراجعه نماييد و با رفتن به بخش مقالات از مقالات سايت مطلع شويد.


برچسب: جراحي بيني , جراحي چانه , جراحي شكم , جراحي پلك , بلفاروپلاستي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۷:۱۴ توسط:admin موضوع:

جراحي چانه مناسب چه كساني است؟

جراحي چانه

وقتي از نيم رخ به يك فرد طبيعي نگاه مي كنيم ،  چانه مختصري عقب تر از قسمت قدامي لب تحتاني قرار مي گيرد . خطي كه از نوك بيني به لب تحتاني كشيده مي شود بايد از برجسته ترين نقطه چانه در نماي نيم رخ بگذرد اگر چانه عقب تر از اين ميزان باشد اصطلاحا به آن (رتروژن يا نقص عقب بودن چانه ) مي گويند كه دو علت دارد : يا فك تحتاني به طور كامل كوچكتر و عقب تر از حد طبيعي است كه در اين موارد رابطه دنداني بيمار مختل ميشود يعني دندان هاي پايين كه به طور طبيعي 2 تا 3 ميلي متر بالاتر از دندان هاي بالايي هستند خيلي عقب تر از دندان هاي بالايي هستند كه در اين موارد بيمار بايد فك تحتاني را به طور كامل عمل كرده و به سمت عقب بكشد .

در اين گونه موارد ابتدا متخصص اورتودنسي بد شكلي هاي اندامي ناشي از اين ناهنجاري را اصلاح ميكند ، سپس بيمار تحت عمل جراحي جلو كشيدن فك بالا قرار ميگيرد . اما اگر رابطه دنداني بيمار طبيعي باشد محل و اندازه فك تحتاني طبيعي است و قوز چانه . به اندازه كافي رشد نكرده است در اين گونه موارد با گذاشتن پروتز كه يك جسم تو پر به شكل چانه و از جنس سيليكون و يا پلي اتيلناست درمان مي شود . هر چند اين ماده صنامي است ولي بدن وجود آن را به راحتي تحمل ميكند و به اصطلاح زيست سازگار است و در 99 درصد بيماران تا آخر عمر بدون هيچ مشكلي در صورت بيمار باقي مي ماند . گذاشتن آن بسيار راحت تر از انجام عمل جراحي فك است و دوران نقاهت بعد از عمل نيز استوئوتومي فك (شكستن استخوان فك به منظور اصلاح ناهنجاري ظاهري ) كوتاهتر و ساده تر است ماندگاري پروتزهاي چانه مادام العمر است و عموما در دراز مدت جايگاه و شكل خود را حفظ مي كند .احتمال عفونت پروتز ها در تمام طول عمر بيمار بين نيم تا يك درصد است و خوشبختانه در صورت بروز عفونت با در آوردن پروتز كه عمل راحتي است عفونت به طور كامل بر طرف مي شود . تزريق ژل دائمي به منظور برجسته كردن چانه هر چند بسيار ساده است اما با ميزان عوارض بالايي همراه است و در صورت بروز عارضه درمان آن دشوار و بعضا غير ممكن است . 


برچسب: جراحي چانه , جراحي زيبايي , جراحي پلاستيك , متخصص جراحي زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۲۷:۱۷ توسط:admin موضوع:

ليفت بيني با نخ

زيبايي بيني بدون عمل با نخ و فيلر

زيبايي بيني بدون جراحي يك انتخاب عالي براي بيماراني است كه دوست دارند ظاهر زيباتري به دست آورند بدون اينكه تحت عمل جراحي بيني (رينوپلاستي)قرار بگيرند.

امروزه همه به دنبال روشهاي كم خطر با عوارض كمتر و هزينه كمتر هستند. و با توجه به اينكه جراحي بيني با خود عوارضي بر جاي ميگذارد پزشكان در پي يافتن راهي براي اين مشكل كردند.

در مطالعاتي كه انجام شده است خيلي از جراحي هاي بيني غير ضروري بوده است و ميتوان با روش هاي غير جراحي آن را ترميم و اصلاح نمود.

روش زيبايي بيني بدون عمل با نخ و فيلر براي بيماراني كه دچار قوز بيني و بيني رو به پايين هستند و همچنين اگر بيني دچار ناصافي ، غير قرينگي و تو رفتگي باشد مناسب است .

 در اين روش بيني كوچك نمي شود . اگر شخصي بيني چندان بزرگي نداشته باشد فرد ميتواند بدون عمل جراحي بيني و با تزريق ژل به گونه ها اين مشكل را حل كند.

اگر بيني دچار ناصافي و غير قرينگي يا تورفتگي است ميتوان با پر كردن اين نواحي سطح بيني را صاف و يكدست و ظاهري متناسب ايجاد كرد.

اما اگر شخصي شك دارد كه اين روش مناسب ميباشد براي او يا نه ميتواند با يك تست و تزريق سرم به جاي فيلر تغيير فرم بيني خود را مشاهده نمايد و سپس تصميم به تزريق فيلر نمايد.

حهت اطلاعات بيشتر به سايت http://www.iran-plasticsurgery.ir مراجعه نماييد.


برچسب: زيبايي بيني با نخ و فيلر, رينوپلاستي,جراحي بيني, زيبايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۱۵:۰۸ توسط:admin موضوع:

عكاسي تبليغاتي چيست

عكاسي تبليغاتي ضمن اينكه تمام خصوصيات يك عكس صنعتي را بايد در خود داشته باشد به مولفه هاي مهم ديگري نيز نيازمند است ٬ هدف عكاسي تبليغاتي تنها معرفي كالا نيست بلكه تشويق و ترغيب مشتري به خريد و استفاده از آن مي باشد ٬ به عبارتي ديگر عكاسي تبليغاتي مي بايستي بيننده را به خريد كالا دعوت بنمايد عكاسي تبليغاتي ، عكاسان معمولا سعي مي كنند تا ضمن تاكيد بر  جنبه كاربردي كالا  و يا حتي مهمترين جنبه هاي مثبت كالا و با در نظر گرفتن مخاطب اقدام به تهيه عكس بنمايد تا بتواند بطور بسيار مختصر و مفيد و جذاب كالا را در ديد بيننده به يك نياز تبديل نمايد و اين به وجود آوردن نياز در مخاطب آن هم تنها با يك عكس نيازمند تجربه بالا و دانستن علوم مختلف مي باشد ٬ به همين دليل است كه اكثر عكاسان تبليغاتي معروف دنيا در حقيقت يك تيم تبليغاتي هستند

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آتليه كودك ,  عكاسي كودك و آتليه عكاسي كودك به وب سايت زير مراجعه كنيد.

 

www.photonumber1.com


برچسب: آتليه كودك، عكاسي كودك، آتليه عكاسي كودك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۵۳:۲۶ توسط:admin موضوع:

عكاسي انتزاعي چيست ؟

عكاسي انتزاعي، شاخه‌اي از عكاسي است كه با حذف برخي ويژگي‌هاي سوژه و پررنگ كردن برخي ديگر، به بياني انتزاعي دست مي‌يابد.در هنر دو نوع انتزاع استفاده مي شود: يكي پديد آوردن چيزهايي كه در خارج وجود ندارند، يعني واقعي نيستند، و ديگري بازنمايي واقعيت ها با حذف برخي بخشهاي غير ضروري آن ها. حالت اول در عكاسي ممكن نمي باشد و تنها حالت دوم باقي مي ماند. در اين حالت عكاس با حذف برخي خصوصيات، تاكيد بيشتري بر جنبه هاي مهمتر سوژه مي كند و به بيننده امكان مي دهد كه سوژه را از همان جنبه اي كه او ميبيند نشان دهد . به عنوان نمونه اگر شما بتوانيد در عكسي خود به نوعي قد و وزن انساني را حذف كنيد و كاري كنيد كه تنها مفهوم انسانيت او منتقل شود، عكس شما انتزاعي خواهد بود.

ما جهان پيرامون خود را رنگي مي بينيم و اگر تصويري سياه و سفيد باشد، انتزاعي و غير واقعي است. استفاده از زواياي غير معمول نيز باعث مي‌شود كه عكس حالت طبيعي نداشته باشد و در كار انتزاعي كردن مي‌تواند فاكتور مهمي باشد. در اين حالت شما كاري كرده‌ايد كه بيننده تصوير را از طريق عادت هميشگي خود نبيند و تا حدي از حالت معمول جدا شود و اين نوعي انتزاع است. 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آتليه كودك ,  عكاسي كودك و آتليه عكاسي كودك به وب سايت زير مراجعه كنيد.

www.photonumber1.com


برچسب: آتليه عكاسي كودك، عكاسي كودك، آتليه كودك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۵۲:۲۷ توسط:admin موضوع:

جراحي بيني به روش روش باز و بسته

براي انجام  عمل بيني دو تكنيك يا روش به نام هاي روش باز و روش بسته وجود دارد. بعضي از جراحان روش بسته را و بعضي ديگر روش باز را ترجيح ميدهند اما به طور كلي طرفداران عمل باز در حال افزايش هستند. استفاده كردن يك جراح از يك روش باز يا بسته في نفسه امتياز و يا اشكالي را متوجه وي نميكند  بلكه  مهم اين است كه نتيجه نهائي مطلوب باشد. مواردي وجود دارد كه  غالب پزشكان  روش باز را  ترجيح ميدهند  كه در اين رابطه  مي توان از موارد زير نام برد : 

عمل جراحي مجدد، عمل بر روي بيني اي  كه  در اثر تصادف قبلي دفرمه شده باشد، عمل زيبائي وقتي  كه با انحراف بيني شديدي همراه باشد كه شكل ظاهري را هم كاملا كج كرده باشد .

تنها تفاوت روش باز با روش بسته در اين است كه در  روش باز علاوه بر خط برشي كه در روش بسته بكار ميرود ، برش  كوچكي نيز روي پوست كلوملا داده مي شود. كلوملا همان قسمت مياني  بين دو سوراخ بيني است كه بطور معمول پائين تر از پره هاي بيني قرار مي گيرد.شما مي توانيد در عكس بالا محل اين برش را كه با ماركر مشخص شده است را مشاهده كنيد.  اين برش اين امكان را فراهم مي كند كه بتوان پوست بيني را بلند كرد و تمامي ‌ساختمان هاي اصلي بيني كه شامل قسمت استخواني، قسمت غضروفي و بافت نرم است را دقيقا مشاهده كرد و  جراحي زيبايي بيني را زير ديد مستقيم انجام داد. محل  جوش خوردن بخيه هاي اين برش  باقي نميماند و جاي نگراني ندارد. نكته اي كه لازم به ياددآوري است اينكه برش خوردن يا برش نخوردن گوشه هاي بيني يا اصطلاحا پره هاي بيني ارتباطي به روش باز يا بسته ندارد بلكه به اندازه سوراخ هاي بيني و پره هاي بيني بستگي دارد يعني اينكه اگر سوراخ هاي بيني بزرگ باشند و لازم باشد كه كوچك تر و جمع تر شوند هيچ راهي به جز برش خوردن كناره هاي ( پره هاي )  بيني نيست  حتي اگر جراحي به طريقه بسته باشد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتردرباره بهترين جراح بيني و عمل زيبايي بيني به وبسايت زير مراجعه كنيد

www.iran-plasticsurgery.ir


برچسب: بهترين جراح بيني، عمل زيبايي بيني، عمل بيني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۴۲:۵۱ توسط:admin موضوع:

Additional Room Details

 

The suites are located at the top floors and in addition to the same facilities in the rooms,  they are also equipped with up to date smart sensors to turn on and off the lights, sound system and the air conditioning. Our Fast, wireless Wi-Fi technology for connecting to the internet is available to our guest at anywhere in the hotel, from the lobby to the comfort of your own room.

 

 

for more information  Hotel in Iran , book Hotel in iran , Hotel iran reservation

www.ferdowsihotel.com


برچسب: Hotel iran reservation، book Hotel in iran، Hotel in Iran،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۱۷:۱۸ توسط:admin موضوع:

جراحي زيباييي بيني چيست؟

رينوپلاستي(جراحي زيبايي بيني) يكي از شايع ترين اعمال جراحي پلاستيك مي باشد.رينو پلاستي مي تواند باعث كوچك يا بزرگ شدن بيني شده‚شكل نوك بيني  و پهناي بيني را تغيير داده ‚ سوراخهاي بيني را جمع تر و زاويه بين لب فوقاني و بيني شما را تغيير دهد.

 

 


بهترين شخص براي جراحي زيبايي بيني


ممكن است يك آسيب يا ضايعه مادر زادي را اصلاح و اشكالات تنفسي را كمتر نمايد.اگر شما دوست داريد جراحي بيني نماييد . رينو پلاستي مي تواند باعث افزايش زيبايي و اعتماد به نفس شما شده ولي به اين صورت نيست كه كاملا ايده آل شما بوده و يا ديگران تغييرات زيادي را در شما   احساس نمايند.

 

 

قبل از اينكه عمل جراحي زيبايي نماييد بهتر است به طور دقيق در مورد انتظارات و توقعات خود فكر نموده و آن را با جراح خود در ميان بگذاريد. بهترين افراد براي جراحي بيني كساني هستند كه دوست دارند ظاهر زيباتري پيدا نمايند نه اينكه در آرزوي بدست آوردن ظاهري باشند كه خود تجسم كرده اند. اگر از نظر جسمي سالم و از نظر روحي ثابت قدم و در انتظارات خود منطقي هستيد كانديداي خوبي براي جراحي زيبايي هستيد . سن نيز بايد مورد توجه قرار گيرد. خيلي از جراحان تا زمان نوجواني عمل جراحي زيبايي بيني را انجام نداده و منتظر مي مانند تا دختران رشد كافي پيدا نمايند  (14 تا 15 سالگي) و براي پسر ها سنهاي بالاتر را ترجيح مي دهند. توضيح بر اينكه در ايران اكثر جراحان سنين بالاتر را براي جراحي زيبايي بيني توصيه مي كنند (17‚18سالگي). در ضمن افراد نوجوان احساسي برخورد نموده  و جراحي بيني فقط خواست خودشان بوده و والدين آنها اغلب راضي به عمل نيستند.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره جراحي بيني ، جراحي زيبايي بيني و عمل بينيبه وبسايت زير مراجعه كنيد

www.iran-plasticsurgery.ir


برچسب: جراحي بيني، جراحي زيبايي بيني، عمل بيني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۴۲ توسط:admin موضوع: